top of page
  • Obrázek autoraHroch

Proč cestujeme? Část druhá

V roce 2015 se fakticky začala psát další kapitola našeho životního putování světem. Procestovali jsme Polsko, Pobaltské země, Ukrajinu a mnoho dalších destinací. Snažíme se maximálně využít čas během roku. Každý prodloužený víkend vyrážíme za hranice všechní dní, to vše doplňujeme výlety pro krásách naší vlasti.

A proč to vlastně děláme? Proč nesedíme doma na zadku? Dle názorů ostatních a různých výzkumů nezapadáme do kategorie normálních lidí. Míjí nás všemožné trendy, nesdílíme většinové názory, vše si děláme po svém. S tímto přístupem si komplikujeme život, jak v pracovní tak i rodinné rovině. Nevadí nám to. Žijeme si po svém, tak jak se líbí nám a jsme na to hrdí.

Postupem času jsme se naučili býti imunní vůči názorům našeho okolí. Naše spontání cestování rozhodně není pro každého, proto náš styl svobodných cest nikomu nenutíme. Zkušenosti a setkání potvrují, že nejsme zdaleka jediní. V době vrcholící migrační krize jsme byli přímo v epicentru uprchlíků, ale tak nějak jsme nepozorovali ony davy valících se lidí. Asi jsme byli na špatných místech. Vždy, když vyrazíme na cestu, chováme se jako na návštěvě. Přejeme si, aby se tak chovali všichni bez rozdílu. Migrace nemigrace.Zjistili jsme, že nejlépe se cítíme uprostřed přírody. Věcí, které člověk potřebuje na cestách je naprosté minimum a co více. Cestování stojí méně, než kdybychom byli doma. Je to neuvěřitelné, ale je to tak ( na toto téma někdy příště). Při našich cestách se cítíme svobodní a užíváme si to plnými doušky. Nenavštěvujeme jenom notoricky známá místa, ale snažíme se být tam, kde to není úplně obvyklé. Tímto přístupem se opět vymykáme zažitým standardům. Naše osobní svoboda je nám vším, možnost poznávat nové krajiny nás vnitřně uspokojuje a cítíme se šťastní.

Rádi bychom se o své zážitky z cest a vše co k tomu patří, podělili s ostatními, kteří o to mají zájem. Z toho důvodu vznikly i tyto webové stránky a od podzimu 2018 taktéž spustíme cestovatelské přednášky.

348 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page